- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Без їжі і обов’язкової медичної допомоги: Едему Бекірову «суд» у Криму продовжив арешт

«Я втомився вже боротися з обвинуваченням. Скільки це може тривати? Сил немає. Я не живу в СІЗО; на прогулянку мене не водять – немає умов, у баню мене не водять. Я на унітазі, вибачте, купаюся – це нормальне людське утримання XXI століття?», – заявив Едем Бекіров у «суді» окупованого Сімферополя, де «суддя» «Київського райсуду» Антон Цикуренко продовжив на 2 місяці термін утримання в слідчому ізоляторі кримськотатарському активісту, обвинуваченому в незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки.

Він залишиться під арештом до 12 серпня, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на російського журналіста Антона Наумлюка.

«Єдине законне рішення суду, яке стало би балансом між стороною обвинувачення і захистом, це відмова в задоволенні клопотання слідства про продовження арешту в СІЗО і обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту. Сьогоднішнє рішення загрожує життю мого підзахисного», – заявив адвокат Олексій Ладін, пише Радіо Свобода.

Слідчий ФСБ Іван Романець аргументував продовження запобіжного заходу Бекірову необхідністю «не менше трьох перевірок показань на місці», висунути Бекірову звинувачення в остаточній редакції і допитати його як обвинуваченого, а також повідомити Бекірову та його захисту про закінчення слідчих дій.

«Сподіваємося, що слідство активно проводитиме ці слідчі дії. Може, через тиждень-два нам оголосять про закінчення слідчих заходів і ми почнемо ознайомлення з матеріалами справи. Чим швидше справа зайде до суду, тим раніше ми зможемо заявити клопотання про зміну запобіжного заходу», – додав адвокат Іслям Веліляєв.

Слідчий Романець заявив, що слідство не має матеріалів, які свідчать про те, що Бекірова не можна утримувати в СІЗО за медичними показаннями, і не бачить підстав для скасування обраного запобіжного заходу.

Під час засідання Едем Бекіров тримав аркуш паперу з написом: «Спочатку молодь. Потім старих. Тепер жінок. Кого далі? Дітей?». Таким чином він висловив солідарність із кримськотатарською правозахисницею Лутфіє Зудієвою і координатором «Кримського дитинства» Муміне Салієвою, раніше затриманими і оштрафованим за дописи в соцмережах.

Нагадаємо: