- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

ЄСПЛ зобов’язав РФ негайно помістити важкохворого активіста Бекірова в лікарню

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму за звинуваченням у нібито «незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів».

Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає Центр журналістських розслідувань.

«ЄСПЛ згідно з правилом 39 зобов’язав владу Російської Федерації негайно помістити кримського політв’язня Едема Бекирова в лікарню і забезпечити йому належне обстеження та лікування», – зазначив Чубаров.

Про рішення ЄСПЛ щодо Бекірова також повідомив і його адвокат Іслям Веліляєв.

За його словами, «це рішення стало несподіваним, але безумовно правильним у даній ситуації».

«Я зі свого боку, як адвокат, направлю це рішення і слідчому у справі Едема аг’а Бекірова та Уповноваженій з прав людини (РФ – ред.) Тетяні Москалькової. Якщо слідчий не відреагує, я буду змушений звернутися до суду. Півроку поспіль адвокати говорять про те, що наш підзахисний повільно вмирає в СІЗО. І у нього кожен день на рахунку», – сказав адвокат в коментарі виданню Крим.Реалії.

Згідно з Правилом 39 регламенту ЄСПЛ, яке було застосована по відношенню до Бекірова, влада Росії зобов’язані негайно помістити його в лікарню не тюремного типу.

Нагадаємо: