У Криму ФСБ закінчила слідство у справі активіста Бекірова – адвокати

В окупованому Криму ФСБ закінчила слідство у справі кримськотатарського активіста Едема Бекірова, обвинуваченого в нібито «незаконному зберіганні боєприпасів і вибухівки». Найближчим часом захист приступить до ознайомлення з матеріалами справи, після чого її направлять до суду.

Едем Бекіров Фото: Ислям Велиляев

Про це в коментарі виданню Крим.Реалії повідомили адвокати політв’язня Олексій Ладин і Іслям Веліляєв, передає Центр журналістськиз розслідувань.

«Сьогодні (12 червня – ред.) в остаточному варіанті Бекірова пред’явили обвинувачення. Воно залишилося без змін, єдине – чітко уточнили дату і час, коли саме, за версією слідства, він передав боєприпаси і вибухівку. Раніше звинувачення було розпливчасте, час і дата скоєння злочину – невстановлені», – розповів Веліляєв.

У постанові про притягнення Бекірова як обвинуваченого вказано, що старший слідчий-криміналіст слідчого відділу «УФСБ Росії по Криму і Севастополю» Іван Романець, «розглянувши матеріали справи, встановив, що Бекіров скоїв незаконне зберігання боєприпасів групою осіб за попередньою змовою».

За словами адвоката Ладіна, Бекіров не визнав провину і повністю підтвердив свої показання, раніше дані в ході слідства, а також уточнив по часу і по датах, з ким і де перебував.

«Після допиту захист клопотав про те, щоб слідство викликало і допитало тих людей, які перебували з Бекіровим в той час, коли він нібито передавав вибухівку і боєприпаси. Крім того, я клопотав про проведення психо-фізіологічного дослідження (перевірку на поліграфі) в відношенні Бекірова, а також міфічного свідка під псевдонімом Меметов в разі його згоди. Чекаємо відповіді», – розповів Ладин.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затримали кримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. Його відвезли до Сімферополя в «кримське управління ФСБ», де пред’явили обвинувачення. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)». Згідно з матеріалами справи, Бекіров нібито в Криму передав якомусь «водієві таксі, який зараз бере участь у справі в якості засекреченого свідка звинувачення під ім’ям Карім Меметов, сумку з майже 12 кг тротилу і майже 200 патронами калібру 9 мм з проханням заховати».
  • 15 січня Едема Бекірова вивезли до Республіканської лікарні імені Семашко на обстеження. За його результатами лікарі видали висновок захисту активіста, що він може утримуватися під вартою в СІЗО Сімферополя.
  • «Слідство» пропонує Бекірову визнати провину в обмін на зміну запобіжного заходу з утримання в СІЗО на домашній арешт.
  • 7 червня «Київський райсуд» Сімферополя продовжив арешт Бекірову до 12 серпня.
  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Едема Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine