У РФ скаржаться на санкції: гальмують космонавтику

У російській космічній галузі поскаржилися, що санкції Заходу і України «ускладнюють реалізацію проектів».

Про це російським ЗМІ заявив заступник гендиректора Роскосмосу з міжнародного співробітництва Сергій Савельєв, пише Центр журналістських розслідувань.

Російський чиновник зазначив, що санкції «незначно» впливають на міжнародні космічні проекти, в яких бере участь РФ, але при реалізації чисто національних програм у них виникають проблеми.

«Там, де обмеження на поставки в Російську Федерацію певних комплектуючих відіграють важливу роль», – уточнив Савельєв.

«Однак санкції, звичайно ж, ускладнюють розвиток міжнародної кооперації», – зазначив заступник голови Роскосмосу на Міжнародному аерокосмічному салоні в Ле-Бурже.

Савельєв каже, що РФ готова «надати підтримку» проекту місячної орбітальної станції Gateway, як мінімум, надаючи резервний засіб підтримки і порятунку екіпажу.

Нагадаємо:

  • Санкції щодо РФ через анексії Криму з боку США і ЄС були введені в грудні 2014 року.
  • 5 липня 2018 Рада ЄС продовжила на шість місяців – до 31 січня 2019 – економічні санкції проти Росії за її дії, які дестабілізують ситуацію в Україні.
  • 12 грудня Європейський парламент закликав країни-члени і органи ЄС закрити європейські порти для російських суден, що йдуть з Азовського моря, і ввести нові санкції щодо РФ за агресію в Керченській протоці і Азовському морі.
  • Рада ЄС 21 грудня 2018 року продовжила економічні санкції проти Росії до 31 липня 2019 року.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine