- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Криму «суд» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ передати «Мінмайна» будівлю храму в Сімферополі

В окупованому Криму «Арбітражний суд Республіки Крим» в п’ятницю, 28 червня, зобов’язав Кримську єпархію Православної церкви України (раніше Української православної церкви Київського патріархату – ред.) передати «міністерству майнових і земельних відносин Криму» будівлю єдиного в Сімферополі храму.

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

««Суд» ухвалив задовольнити позов частково. Рішенням «суда» сьогодні був розірваний колишній договір УПЦ, будівля кафедрального собору Володимира та Ольги передана до «міністерства майнових і земельних відносин Криму». В частині стягнення заборгованості з УПЦ в розмірі 2 гривень 52 копійок і 5 гривень 24 копійок пені, зазначеної в якості формальної причини, «суддя» постановив відмовити, однак прийняв рішення про стягнення з ПЦУ 12000 рублів держмита», – йдеться в повідомленні.

Як зазначають активісти, судове засідання проходило у відкритому режимі, на ньому були присутні близько 10 прихожан храму ПЦУ.

Позов «Мінмайна» розглядав «суддя» Вадим Шкуро.

Фото: Facebook Крымская солидарность

18 червня стало відомо, що в приміщеннях Кафедрального собору святих Володимира і Ольги у Сімферополі, де раніше проводила богослужіння Кримська єпархія ПЦУ, «Мінмайна Криму» почало проводити будівельні роботи. Будівельники розібрали дах храму, не попередивши про це єпархію.

23 червня в Сімферополі пройшов проливний дощ, в результат чого будівлю храму затопило. Парафіяни після недільного богослужіння ще кілька годин прибирали наслідки затоплення.

24 червня засідання «Арбітражного суду Республіки Крим» з розгляду позову «міністерства майнових і земельних відносин Криму», яке вимагало забрати у Кримської єпархії ПЦУ  будівлю єдиного в Сімферополі храму, було перенесено на 28 червня.

Нагадаємо: