13 військовополоненим морякам ВМСУ пред’явили обвинувачення в остаточній редакції

13 військовополоненим морякам ВМСУ пред’явили обвинувачення в остаточній редакції.

Про це повідомив адвокат Микола Полозов, пише Центр журналістських розслідувань.

За його словами, відбулися слідчі дії по ще чотирьом військовополоненим українським морякам, це: Владислав Костишин, Олег Мельничук, Сергій Чуліба і Василь Сорока.

«Військовополонених моряків та їхніх адвокатів ознайомили з висновком комісійної ситуаційної судової експертизи і пред’явили звинувачення в остаточній редакції», – написав він.

3 липня слідчі дії будуть продовжені по іншим українським морякам.

У зв’язку із закінченням наприкінці липня строків тримання під вартою військовополонених моряків, слідство буде заявляти в Лефортовський районний суд Москви клопотання про продовження строків тримання під вартою.

Нагадаємо:

  • 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
  • МЗС України направило РФ ноту з вимогою назвати час і місце передачі українській стороні 24 полонених моряків і трьох кораблів ВМСУ, захоплених в нейтральних водах Чорного моря в минулому році.
  • Євросоюз вимагає від Росії виконати рішення Міжнародного трибуналу з морського права від 25 травня та повернути Україні моряків і кораблі ВМСУ, незаконно захоплених російськими військовим в Чорному морі.
  • 25 червня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що питання про долю захоплених російським військовими в районі в Керченської протоки моряків і кораблів ВМСУ знаходиться за межами юрисдикції Міжнародного трибуналу ООН з морського права, який зажадав від Росії негайно відпустити українських військових і передати кораблі Україні.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine