Росія має сама вирішувати питання забезпечення окупованого Криму водою – Кориневич

Росія, як держава-окупант, повинна сама вирішувати питання забезпечення окупованого Криму водою.

Антон Кориневич, постійний представник президента України в АР Крим Фото: investigator.org.ua

Про це заявив представник президента України в АРК Антон Кориневич в ході дискусії про сучасність та майбутнє окупованого півострова у рамках культурно-соціального проекту «Кримський дім об`єднує серця», організованої в Херсоні «Кримським домом», повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на медіа-центр «IPC-Херсон».

«Держава-окупант повинна вирішувати питання щодо господарської діяльності на анексованій території самотужки. Державу-окупанта ми в Крим не запрошували, відповідно – вона повинна це вирішувати самотужки», – сказав Кориневич, відповідаючи на питання стосовно можливості відновлення подачі дніпровської води до тимчасово окупованого півострова.

6 липня в ефірі кримськотатарського телеканалу ATR радник президента України з економічних питань Данило Гетманцев заявив, що припинивши подачу дніпровської води по Північно-Кримському каналу в Крим після його окупації Росією, Україна шкодить своїм громадянам, що живуть на півострові.

«Я вважаю, що, відключаючи водопостачання окупованих територій, ми шкодимо людям, які є нашими громадянами. Мені здається, що це не той метод, який потрібно використовувати для відновлення контролю за нашими територіями», – сказав Гетманцев.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • «Владою» Криму було дано старт геологорозвідці і бурінню свердловин для видобутку води на промислові і сільськогосподарські потреби. Буріння свердловин, на думку екологів, не вирішить проблеми з водопостачанням Криму, а тільки призведе до засолення земель.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • За підрахунками директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайла Ромащенко, власних водних ресурсів у окупованого Росією Криму без дніпровської води з материкової України вистачить лише для забезпечення потреб одного мільйона жителів, тобто, менше половини населення півострова. Водозабезпеченість півострова в 10 разів менше потреб кримчан.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації України Михайло Яцюка вказує, що забезпечення окупованого Криму водою продовжує залежати від того, наскільки часто на півострові випадають опади, незважаючи на всі спроби російської окупаційної «влади» придумати альтернативні схеми водопостачання.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine