- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Москві затримані 7 учасників акції протесту проти переслідувань кримських татар у Криму

Москві на Красній площі поліцейські затримали сім учасників пікету, які протестували проти переслідування кримських татар за релігійною і національною ознакою в окупованому Криму. Більшість учасників акції – родичі затриманих і засуджених кримських татар.

Про затримання пікетників повідомила на своїй сторінці в Facebook російська правозахисниця Олександра Криленкова, передає Центр журналістських розслідувань.

«Затримано 7 осіб. Прямо зараз на Червоній площі», – написала Криленкова.

Вона опублікувала фотографії з місця проведення пікету. У ньому взяло участь близько 30 осіб.

Вони тримали в руках плакати: «Наші діти не терористи. Репресії проти кримських татар», «Боротьба з тероризмом в Криму – це боротьба з інакомисленням», «Припиніть репресії за національною і релігійною ознакою в Криму».

Як повідомив кореспондент Радіо Свобода Антон Наумлюк, серед затриманих поліцейськими:
Сіяр Гафаров 1952 р.н., Ескендер Люманов 1964 р.н., Енвер Мустафаєв 1951 р.н., Решат Емірусеїнов 1950 р.н., батько одного з фігурантів справи Хізб ут-Тахрір, Енвер Сейтмеметов 1951 р.н., активіст кримськотатарського національного руху і вчитель історії, Сейран Джемілєв 1962 р.н.

Всіх затриманих відвезли в ОВД Китай-город.

Наумлюк також зазначив, що акція на Крансній площі була приурочена до розгляду апеляційної скарги на вирок фігурантам бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», яке відбудеться 11 липня у Верховному суді РФ.

Фото: Facebook Антон Наумлюк

Російське видання Grani.Ru опуліковало відео проведення акції.

«Акція на захист наших невинно засуджених хлопців», – пояснив один з її учасників причину виходу на Красну площу.

«Акція, щоб донести до громадськості, влади що (в Криму – ред.) засуджуються невинні мусульмани в тероризмі і не тільки мусульмани», – сказав ще один пікетувальник.

«За інакомислення мусульман в Криму саджають. Сина мого і двох племінників посадили. Відвозять в Ростов замість Криму, судять», – додав третій учасник акції.

Пікет тривав всього кілька хвилин. Поліцейські, які підійшли до його учасників, зажадали його припинити і прибрати плакати. Пікетувальники були змушені підкоритися.

Нагадаємо: