- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Набрала чинності постанова КМУ, яка дозволяє дітям до 16 років перетинати адмінмежу з Кримом без паспорта

12 липня набрала чинності постанова Кабміну України, яка дозволяє дітям до 16 років, у яких ще немає українського паспорта, перетинати адмінмежу з окупованим Кримом в контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) за свідоцтвом про народження та паспортом супроводжуючої особи.

Про це повідомив Марлен Сагіров, головний спеціаліст відділу з питань дотримання правового режиму тимчасово окупованої території Управління з питань АРК та Севастополя міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, передає Центр журналістських розслідувань.

«Набрала чинності розроблена нами спільно з іншими органами влади постанова Кабінету Міністрів №474, якою вносяться зміни до Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, яка стосується переміщення через КПВВ дітей, які не досягли 16-річного віку», – зазначив Сагіров.

Він нагадав, що раніше виїзд з Криму дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснювався за умови пред’явлення паспорта громадянина України, або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, або проїзного документу дитини у супроводі одного з батьків (усиновлювачів) або інших законних представників. Тому питання щодо дітей, які не досягли 16-річного віку, що мають бажання виїхати з Криму, та в яких відсутні паспортні документи, було неврегульованим.

Як пояснив Сагіров, згідно з новою постановою Кабміну, у разі відсутності у дитини, яка не досягла 16-річного віку, паспортних документів, вона зможе виїхати з Криму для оформлення паспорта України та паспорта України для виїзду за кордон за пред’явленням на КПВВ свідоцтва про народження, а також паспорта особи, в супроводі якої дитина здійснює виїзд.

Після подачі всіх необхідних документів в підрозділи Державної міграційної служби (ДМС) дитина в супроводі батьків зможе повернутись до Криму та очікувати виготовлення своїх паспортних документів.

Як вказав Сагіров, виїзд з Криму відбуватиметься на підставі дозволу працівника Держприкордонслужби, а в’їзд – на підставі встановленої довідки територіального підрозділу ДМС, яка видаватиметься за місцем звернення дитини.

Нагадаємо:

  • 4 червня 2015 року постановою КМУ №367 було затверджено Порядок в’їзду та виїзду з тимчасово окупованої території Криму. У Держприкордонслужбі пояснили, що згідно з документом, при перетині адмінкордону з Кримом щодо громадян України, які досягли 16-річного віку діє порядок, передбачений правилами перетину державного кордону громадянами України, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р №57. Саме тому для подорожі дітям необхідно мати проїзний документ дитини або паспорт громадянина України.
  • Правозахисники вважають, що неповнолітніх українців повинні випускати з Криму без перешкод, для чого необхідно внести зміни до постанови Кабміну №367, яка забороняє перетин адмінкордону з окупованих півостровом громадянам України, які не досягли 16 років, без документа дитини про виїзд за кордон.
  • Мешканець Севастополя оскаржує в Окружному адміністративному суді Києва окремі положення постанови КМУ про Порядок в’їзду та виїзду з тимчасово окупованої території Криму, щодо дітей, які не досягли 16 років.