- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Представник президента України в АРК відповів росіянам на зазіхання на дніпровську воду

РФ, окупувавши Крим, повинна сама вирішувати питання забезпечення півострова водою.

Про це заявив представник президента України в АРК Антон Кориневич, відповідаючи на претензії «постпреда Криму при президенті Росії» Георгія Мурадова, який зажадав провести переговорний процес з Україною про пропуск на півострів вод річки Дніпро, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Щодо чергового загострення уваги чиновників окупаційної влади РФ з приводу дніпровської води можна сказати наступне:

1. Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити у міждержавних відносинах питань, пов‘язаних з Кримом. Питання, пов‘язані з Кримом, може ставити лише держава-суверен, тобто Україна.

2. Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічну споруду (канал), який знаходиться на території України. На це Україна має повне право.

3. За всіма підрахунками, прісної води в Криму для потреб населення вистачає. В цілому, саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами.

Тож усі претензії держави-окупанта на дніпровську воду не мають будь-якого правового чи міжнародно-правового підґрунтя.

Крим – це Україна», – пише Кориневич.

Раніше Мурадов заявив, що «це не вода річки Дніпро, яка належить Україні, це наша вода, що йде з території РФ». Ініціювати переговорний процес, за його словами, необхідно для того, щоб вирішити багато питань північній частині Криму.

Нагадаємо: