ФСБ незаконно затримує українських рибалок в Азовському морі – СБУ

Співробітники ФСБ РФ незаконно затримують громадян України, які на законних підставах рибалять в акваторії Азовського моря.

Про це повідомили в прес-службі СБУ, пише Центр журналістських розслідувань.

«Така діяльність російських спецслужб є порушенням міжнародного права і носить системний характер. Вона супроводжується інформаційними кампаніями в ЗМІ РФ, які повинні підірвати імідж України перед міжнародною спільнотою як держави, яке шкодить екологічної фауні Азовського моря».

В СБУ нагадали про двох українських рибалок, котрих незаконно затримали в 2018 році недалеко від Бердянська.

«Українців примусово доставили до російського міста Єйськ, допитали без адвокатів та вимагали підписати неправдиві свідчення про браконьєрський вилов риби забороненими знаряддями лову. Коли рибалки відмовились, російські спецслужбісти вдалися до погроз, що інкримінують їм диверсійну і шпигунську діяльність проти РФ, за яку загрожує до 20 років в’язниці. Українцям відверто заявляли, що під час повторного огляду судна, «знайдуть» зброю, вибухівку, наркотики тощо. Через це рибалки були змушені дати неправдиві свідчення. Стосовно них розпочали кримінальну справу за незаконний рибний промисел», – пише СБУ.

Українці перебували у різних місцях позбавлення волі на території РФ. Після звільнення на них наклали штраф і конфіскували в дохід країни-агресора катер та інше особисте майно.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine