Україна відзначає День Державного прапора

В Україні в п’ятницю, 23 серпня, відзначається День Державного прапора, який був встановлений указом президента 23 серпня 2004 року. Володимир Зеленський запропонував українцям провести в цей день флешмоб.

В цей день державні прапори будуть урочисто підняті у всіх населенних пунктах України, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В Києві День Державного Прапора України традиційно буде відзначатись біля Київської міської державної адміністрації.

За інформацією КМДА, о 10:00 розпочнеться урочиста церемонія підняття Державного Прапора України за участю керівництва міста, ветеранів АТО, ООС, родин Героїв Небесної Сотні та родин загиблих учасників Антитерористичної операції і операції Об’єднаних сил на Сході України.

Також відбудеться урочисте вручення паспортів громадян України юним киянам – переможцям шкільних олімпіад, творчих фестивалів, спортивних змагань, активістам учнівського самоврядування.

Напередодні президент України Володимир Зеленський у відеозверненні, опублікованому на його сторінці у Facebook, закликав українців провести в День Державного прапора флешмоб і «розфарбувати» країну і планету в жовто-сині кольори.

«Я впевнений, що завтра вся стрічка Facebook буде жовто-синьою. Але давайте пишатися Україною не тільки онлайн. І у мене є пропозиція до кожного українця з кожного куточка нашої неньки та до всіх українці світу – зробимо флешмоб. Давайте завтра розфарбуємо у жовто-сині кольори нашу планету, давайте вивішувати український прапор з вікон, щоб кожна вулиця, кожна площа, кожне місто і взагалі ціла країна стала жовто-синіми», – сказав Зеленський.

Він зазначив, що зараз в Україні є окуповані території, де живуть українці, «які змушені ховати наш прапор під ліжком».

«Є місця, де за український стяг можуть забрати у в’язницю. Думаю, ці люди багато б віддали за можливість спокійно пройти із своїм прапором. Тому давайте завтра не полінуємося і вдягнемо наші вулиці в жовто-сині кольори. Зробимо це разом», – заявив президент.

Нагадаємо:

  • День Державного прапора України був встановлений Указом президента від 23 серпня 2004 року «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України». Згодом, в 2009 році були внесені зміни в цей указ, і заснована щорічна офіційна церемонія підняття прапора 23 серпня по всій Україні.
  • Саме 23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор до сесійної зали Верховної Ради. На наступний день Україна проголосила незалежність, а історичний прапор тепер зберігається під склом у музеї українського парламенту.
  • 4 вересня 1991 року, після проголошення незалежності, національний прапор був піднятий над будівлею парламенту. За два тижні, 18 вересня, президія Верховної Ради прийняв постанову «Про прапор України», після чого синьо-жовтий прапор отримав статус офіційного прапора країни.
  • 28 січня 1992 року Верховна Рада прийняла постанову «Про затвердження Державним прапором України Національного прапора», яким вже офіційно затвердила «прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine