- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Танкер MRIYA доставлено до Херсонській нафтогавані

Танкер MRIYA, який заарештовано за фактом порушення режиму в’їзду/виїзду до окупованих територій України, відбуксирувано і пришвартовано біля причалу ДП «Підприємство із забезпечення нафтопродуктами» в Херсоні.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на дані трекеру marinetraffic.com.

Буксирні катери «Борей» і «Геннадій Савельєв» здійснили транспортування танкеру MRIYA, на якому вимкнено ходові системи, з порту “Південний” до Херсону. 

Танкери MRIYA і DJANGO біля причалу Херсонської нафтогавані Фото marinetraffic.com

Біля причалу, до якого пришвартовано танкер MRIYA, вже третій день стоїть також танкер Django. Обидва танкери знаходяться у власності ТОВ “Тефін”, яке пов’язано із бізнес-структурами, близькими до кума В.Путіна Віктора Медведчука. Танкер Django фігурує у кримінальній справі про контрабанду російського пального. 

СБУ та Держприкордонслужба 20 серпня взяли танкер MRIYA під контроль на виконання рішення Апеляційного суду Херсонської області від 19 серпня про накладення арешту на судно. 

Танкер MRIYA вийшов з порту Херсон 15 серпня одразу після рішення Херсонського міського суду про відмову в арешті судна. Вийшовши до нейтральних вод, судно вимкнуло AIS і зупинилося у безпосередній близькості до танкеру Balt Flot 16 (прапор РФ, порт приписки Петербург). За усталеною схемою контрабанди, у нейтральних водах без відкриття/закриття кордону відбувається перевантаження пального, яке в подальшому може опинитися на українському ринку. 

Нагадаємо: