Окупаційна «податкова» ініціюватиме банкрутство Севастопольського морського порту

“Податкова служба” окупованого Севастополя має намір почати процедуру банкрутства “ГУП Севастопольский морской порт” 16 вересня. 

Фото: avelana.ru

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на підконтрольне окупантам ІА “Новый Севастополь”.

Причиною банкрутства називають податкові борги підприємства. 

«Подання податкової: 16 вересня вони планують почати банкрутство підприємства за податковим законодавством. Ситуація дуже напружена в порту», – повідомив “в.о. директора департаменту економічного розвитку Севастополя” Елімдар Ахтємов на засіданні “уряду Севастополя” 22 серпня.

Також видання повідомляє, що на підприємстві є борги із поточної зарплати і з розрахунків із ресурсопостачальними організаціями. Через борги заблоковано рахунки підприємства. 

“Уряд Севастополя” затвердив постанову про порядок надання порту субсидії в розмірі 54 млн рублів для  фінансування поточної діяльності, ремонту рухомого складу, погашення заборгованостей по податках, орендних платежах та інших виплатах.

За словами “в.о. віце-губернатора Севастополя” Марії Литовко, для виплати боргів підприємства існують додаткові субсидії. 

“Глава Контрольно-ревізійного управління уряду Севастополя” Сергій Єлізаров за підсумками перевірки, що відбулася у грудні 2018 року, стверджує, що на причалах “ГУП Севастопольский морской порт” працюють приватні підприємства, які понад три роки не сплачують оренду до бюджету Севастополя. Також Єлізаров звинуватив окупаційну владу Севастополя у намірі довести Севастопольский морський порт до банкрутства із подальшим продажем підприємства. 

За даними Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, завдяки міжнародним та українським санкціям порти окупованого Криму і Російської Федерації в Чорному морі у 2018 році зазнали збитків на суму майже 12 млн доларів.

Нагадаємо:

  • 15 липня 2014 року Україна закрила для міжнародного судноплавства морські порти, розташовані на території окупованого Криму – в Євпаторії, Керчі, Феодосії, Ялті та Севастополі.
  • У 2017 році “ГУП Севастопольский морской порт” намагалося отримати прибуток через доставку будматеріалів при будівництві швидкісної траси «Таврида» в окупованому Криму.
  • 20 червня 2019 року Євросоюз продовжив кримські санкції до 23 червня 2020 року
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine