Після суду Бекірова відвезли в СІЗО, щоб забрати ліки та речі, але ще не випустили – дочка

Кримськотатарський активіст Едем Бекіров поки що не вийшов із СІЗО в Сімферополі.

Едем Бекіров Фото: Ислям Велиляев

Про це IPC-Генічеськ повідомила дочка активіста Елеонора Бекірова, пише Центр журналістських розслідувань.

«Поки у нас ще немає новин, що він уже вийшов із СІЗО. Закінчився суд, його нібито відвезли в СІЗО, щоб забрати ліки, речі, але ще його не випустили», – розповіла Елеонора Бекірова.

Раніше адвокат Микола Полозов повідомив, що «Центральний районний суд» Сімферополя змінив міру запобіжного заходу кримськотатарському активісту Едему Бекірову з утримання під вартою на зобов’язання з’являтися до суду.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)».
  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму. Це рішення не було виконано. 10 липня ЄСПЛ зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження Бекірова.
  • 15 липня омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що Бекірова нібито перевели в лікарню. Однак дочка активіста Елеонора Бекірова повідомила, що батька перевели в санчастину СІЗО №1 Сімферополя, проте медичної допомоги він досі не отримує. У Бекірова значно погіршився стан здоров’я.
  • 8 серпня «Верховний суд Криму» продовжив до 11 жовтня термін утримання під вартою Едему Бекірову.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine