- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Українці з 1 березня зможуть їздити в Росію лише за закордонним паспортом – Гончарук

За рішенням Кабінету міністрів України, з 1 березня 2020 року українці зможуть їздити до Росії лише за закордонним паспортом. Українські громадяни, які перебувають на російській території, зможуть повернутись в Україну за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження для дітей до 16 років.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

«З 1 березня 2020 року перетин кордону з РФ здійснюватиметься через закордонний паспорт. Ця процедура діятиме тільки для громадян України, що виїжджають з України на територію РФ», – написав Гончарук.

Він пояснив, що це рішення уряду означає призупинення дії положень угод з РФ, укладених ще до початку збройної агресії, які дозволяли українцям перетинати кордон на підставі внутрішнього паспорта або свідоцтва про народження для осіб до 16 років.

Окрім цього, додав він, це рішення дозволить зменшити час проходження прикордонного контролю для кожного громадянина України, адже для перевірки даних особи відомості закордонних паспортів зчитуються спеціальними приладами.

«При в’їзді громадян України з території РФ на територію України Державна прикордонна служба України здійснюватиме безперешкодний пропуск українців і за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження», – наголосив прем’єр-міністр.

Як повідомлялось, 5 грудня директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев заявив, що Кабінет міністрів має намір скасувати з 1 березня 2020 року можливість перетину громадянами України державного кордону з Росією за внутрішнім паспортом та свідоцтвом про народження. Він пояснив, що проектом постанови КМУ передбачено зупинення дій положень угод між урядами України та РФ про умови безвізових поїздок громадян від 16 січня 1997 року і про порядок перетину державного кордону жителями прикордонних регіонів двох країн від 18 жовтня 2011 року, де визначено перелік документів, за якими громадяни України мають право перетинати кордон з Росією, і це, серед іншого, внутрішній паспорт громадянина України та свідоцтво про народження для дітей віком до 16 років.

Погорельцев також зауважив, що українці, які перебувають у Росії, зможуть оформити закордонний паспорт, звернувшись з клопотанням до посольства України в Москві та консульських установ України у Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі або Новосибірську, залежно від місця проживання.

Нагадаємо: