- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Криму «суд» заарештував сімферопольця Кашука, якого ФСБ підозрює в нібито зберіганні вибухівки

В окупованому Криму «Київський районний суд» 20 грудня Сімферополя заарештував на два місяці – до 18 лютого 2020 року – сімферопольця Дениса Кашука, якого ФСБ підозрює в нібито в зберіганні вибухових речовин і боєприпасів. Кашук заявив, що «зізнався у всьому». Родичі і незалежний адвокат переконані, що він дав свідчення під тиском силовиків.

Про це виданню «Ґрати» повідомив адвокат Назім Шейхмамбетов.

За його словами, перед засіданням Кашук заявив рідним, що має намір відмовитися від послуг незалежних адвокатів і залишити в справі адвоката Віолетту Сінеглазову, яка заявила, що уклала договір з ним сьогодні, коли він перебував у «кримському управлінні ФСБ». Не відмовлятися від незалежного захисту Кашука вмовляла його мати, яка прийшла на засідання.

«Я хочу, щоб все було швидко. Я хочу, щоб все швидко закінчилося. Це моя позиція, мій вибір. Головне, щоб ти не постраждала, щоб ніхто не постраждав. Постраждати можуть все. Я все підписав, я в усьому зізнався. Будь ласка, головне, щоб від вас не було ніякої хвилі. Ніхто нас не звільнить. Тому я вибрав найправильніше, щоб ніхто не постраждав», – відповідав на вмовляння родичів Кашук.

Він попросив «суд» провести засідання в закритому режимі, під час якого все ж не став відмовлятися від незалежного адвоката Назіма Шейхмамебтова.

«Мені здалося, що він дуже наляканий. На обличчі я бачив почервоніння, але не можу сказати точно – це сліди фізичного впливу чи ні. Він був дуже схвильований і стурбований», – сказав адвокат після засідання «суду».

Нагадаємо: