- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Сервісна зона на КПВВ «Чонгар» буде потужнішою, ніж на КПВВ «Каланчак» – Кориневич

Після завершення всіх робіт по облаштуванню та отримання необхідних дозволів і ліцензій сервісна зона контрольного пункту в’їзду-виїзду «Чонгар» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом буде потужнішою ніж КПВВ «Каланчак», де така зона вже практично облаштована.

Про це представник президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич повідомив у програмі «Питання національної безпеки» (проєкт Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

«Сервісні зони заплановані на КПВВ «Каланчак» і на КПВВ «Чонгар». На КПВВ «Каланчак» така зона вже побудована, питання в тому, що дійсно вона має почати функціонувати повноцінно. На КПВВ «Чонгар», я думаю, що все буде добре, тому що там запланована дуже потужна і солідна зона. Я знову ж таки не хочу про це говорити, бо це більше справа Херсонської ОДА, але, якщо вірити тому, що ми бачили в проєкті, то там має бути сервісна зона потужніша, ніж на КПВВ «Каланчак». Тож, я думаю, коли пройдуть певні моменти з ліцензуванням, з дозволами та іншими речами, все має бути добре», – сказав Кориневич.

Він також додав, що на і «Каланчаку», і на «Чонгарі» збудовані і мають почати роботу автобусні станції, де будуть працювати легальні автоперевізники.

«На КПВВ «Каланчак» приміщення для автостанції вже є, питання тільки в тому, коли воно буде повноцінно функціонувати. Я думаю, що найближчим часом – обов’язково», – зазначив представник президента в АРК.

За його словами, зокрема, і за участі представництва був розроблений перелік установ, які працюватимуть та надаватимуть послуги громадянам України на облаштованих КПВВ.

«Зараз ми врегульовуємо певний стандарт щодо КПВВ – те, що має бути на КПВВ обов’язково. Це ми робимо в контакті з місцевою владою, з міністерством з питань тимчасово окупованих територій. Це і аптека, і обмін валют (чи банк), тобто той мінімум послуг, який має держава надати на цих КПВВ», – розповів Кориневич.

Як повідомлялось, 15 листопада 2019 року відкрили після реконструкції режимні зони контрольних пунктів в’їзду-виїзду «Чонгар» та «Каланчак» на адмінкордоні з окупованим Кримом . 19 грудня у КПВВ «Каланчак» відкрили сучасну сервісну зону, яка забезпечить надання адміністративних, транспортних та побутових послуг для громадян, які перетинають на адмінмежу з тимчасово окупованим Кримом.

Нагадаємо: