У Раду подали проєкт закону про подолання наслідків російської агресії

Проєкт закону, створений у співавторстві представників фракцій «Слуга народу», «Європейська солідарність», «Батьківщина» і «Голос», передбачає створення Національного агентства з питань подолання наслідків збройної агресії РФ.

Про це йдеться в законопроекті №3057, пише «УП».

Текст законопроєкту: «Утворити Національне агентство…, визначити функції та повноваження, серед яких:

забезпечення підготовки консолідованої претензії України, як держави, що зазнала збройної агресії, до Російської Федерації, як держави, що вчинила збройну агресію щодо України;

визначення загального обсягу шкоди, збитків, видів і форми матеріальної та нематеріальної відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України».

У документі йдеться про формування правової позиції «в умовах офіційного заперечення Росією участі її Збройних Сил в агресії проти України».

У консолідованій претензії Україна має довести, що у збройній агресії «беруть пряму участь не лише регулярні підрозділи Збройних сил РФ, а й іррегулярні сили та формування найманців, контрольовані та фінансовані РФ».

Україна також має довести, що «в анексованому Криму російська цивільна адміністрація та контингент Збройних сил РФ є окупаційною адміністрацією та окупаційними військами, а в тимчасово окупованих районах Донецької та Луганської областей функції окупаційної адміністрації виконують структури квазідержавних колаборантських утворень «ДНР» та «ЛНР», створені російськими спецслужбами…»

Щоб визначити масштаби шкоди, обсяг і форми відшкодування збитків, Нацагентство приділятиме особливу увагу воєнним злочинам та злочинам проти людяності, вчиненим вищим політичним керівництвом, військовим командуванням та особовим складом Збройних Сил РФ.

Консолідована претензія стане «інструментом спростування тверджень російської влади і пропаганди про те, що події на сході України є внутрішнім конфліктом», «забезпечуватиме єдність зовнішньополітичного курсу держави, посилить її позиції в переговорах із західними партнерами та міжнародними фінансовими інституціями».

З початку збройної агресії Росії загинули понад 13 тисяч українських громадян, з них 3345 мирних мешканців, 172 з яких діти. Ще майже 1,5 млн громадян стали вимушеним переселенцями.

  • У новому Міністерстві з питань окупованих територій Україна буде створено фонд реінтеграції «Крим», а також національний центр документування порушень прав і свобод на окупованих територіях України. Обидва проекти будуть фінансувати з державного бюджету. Їх запуск планується в 2020 році, повідомила міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда. Центр документування стане основою для подачі позовів до міжнародних судів у справах України проти Росії.
  • Відновлене Міністерство тимчасово окупованих територій може очолити представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську, ексзаступник мера Києва Олексій Резніков.
  • Посилення кримінальної відповідальності за порушення санкційного режиму щодо окупованого Криму вважає необхідним Євген Нетужилов, начальник Головного управління СБУ в Автономній Республіці Крим. Про це Нетужилов заявив Центру журналістських розслідувань у програмі спецпроекту «2020: Кримський порядок денний влади».
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine