Бойовики не пропускають через лінію розмежування навіть людей з реєстрацією на окупованому Донбасі – ДПСУ

Бойовики не пропускають через лінію розмежування навіть людей з реєстрацією на окупованому Донбасі, які повертаються додому з підконтрольної українському уряду території. Хоча українські прикордонники дають їм можливість перетнути тимчасово закриті КПВВ за наявності критично важливих життєвих обставин.

Фото: dpsu.gov.ua

Про це інформує Державна прикордонна служба України.

«Починаючи з 21 березня прикордонники в КПВВ фіксують припинення проросійськими збройними формування пропуску через лінію розмежування осіб та транспортних засобів. Так, особам, стосовно яких керівництвом Об’єднаних сил було прийнято окремі рішення щодо пропуску, проросійські бойовики відмовляли у в’їзді на тимчасово окуповану територію України без пояснення причин та повертали їх у так звану «сіру зону». За вказаний період прикордонниками забезпечено повернення на контрольовану територію України 29 таких осіб, серед яких люди мали в тому числі і документи з зареєстрованим місцем проживання на тимчасово окупованій території», – розповіли в Держприкордонслужбі.

У відомстві вказали, що хоча у районі Операції об’єднаних сил діють тимчасові обмеження на перетин лінії розмежування для недопущення поширення коронавірусної інфекції, однак за наявності критично важливих життєвих обставин, командувачем Об’єднаних сил приймаються окремі рішення щодо пропуску осіб через лінію розмежування. Від початку обмежувальних заходів було прийнято 429 таких рішень.

«Тому громадянам, у яких виникає надзвичайна потреба у перетині лінії розмежування до тимчасово окупованої території України, варто пам’ятати, що навіть за умови вагомих підстав перетин лінії розмежування через припинення пропуску окупаційною владою не гарантується», – наголосили у Держприкордонслужбі.

Нагадаємо:

  • З 16 березня за наказом Командувача Об’єднаних сил для протидії поширенню коронавірусу на два тижні тимчасово обмежений перетин КПВВ на Донбасі в обох напрямках. Мешканці непідконтрольних територій, які виїхали на підконтрольну територію до цієї дати, зможуть повернутись додому. Разом з тим буде продовжений термін верифікації для отримувачів соціальних виплат, тому соціальні та пенсійні виплати припинятись не будуть.
  • З 22 березня в районі проведення Операції об’єднаних сил з метою ефективної протидії та недопущення занесення на підконтрольну Уряду України територію коронавірусної інфекції тимчасово припинений пропуск через КПВВ на лінії розмежування.
  • Незважаючи на тимчасове закриття КПВВ на Донбасі, пропуск осіб через лінію розмежування можливий за «надзвичайних обставин гуманітарного характеру та наявності відповідних підтверджуючих документів». У Мінреінтеграції пояснили, які саме гуманітарні обставини дають підстави на перетин громадянами тимчасово закритих КПВВ на Донбасі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine