Зеленський підписав указ про національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про Річну національну програму під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік.

«Річна національна програма (РНП) визначає стратегічну мету реформ, цілі та пріоритетні завдання в межах реалізації політики євроатлантичної інтеграції України, а також державні органи, відповідальні за виконання цих завдань. Програма є системним документом, спрямованим на планомірну реалізацію закріпленого Конституцією України стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства в Організації Північноатлантичного договору», – повідомляє пресслужба глави держави.

Особливу увагу в програмі приділено питанням досягнення відповідності критеріям членства в НАТО, переведення сектору безпеки та оборони України на стандарти НАТО та зміцнення демократичного цивільного контролю.

Головний акцент у програмі зроблено на зусиллях держави для гарантування безпеки й добробуту людини як ключового суб’єкта національної безпеки.

Реалізація всеосяжних реформ у різних сферах, передбачених РНП, має ще більше наблизити Україну до НАТО.

  • Україна може приєднатися до Програми партнерства розширених можливостей НАТО в жовтні.
  • США в межах навчань «Захисник Європи-2020» здійснять передислокацію контингенту в 20 тисяч військовослужбовців до Європи, що стане наймасштабнішою американською військовою присутністю на континенті з часів «холодної війни».
  • ВСУ створили нові командування за стандартами НАТО
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine