США виділять Україні ще $125 млн військової допомоги – CNN

Пентагон повідомив Конгресу, що уряд України домігся успіху в ключових інституційних реформах, і тому може розраховувати на додаткові $ 125 млн військової допомоги. Пакет на 125 млн доларів є другою частиною $ 250 млн допомоги Україні, виділених Конгресом на 2020 рік.

Про це пише CNN.

У новому пакеті допомоги передбачені мобільні радіолокаційні системи, десятки машин швидкої допомоги, засоби захищеного зв’язку (зокрема 100 «тактичних планшетів») і два патрульних катери.

Включення катерів до пакету допомоги в Пентагоні розглядають як особливо важливе, з огляду на мілітаризацію Росією Чорного і Азовського морів та необхідность України протистояти цьому.

За словами помічника конгресмена і представника оборонного відомства США, Київ домігся успіху в боротьбі з корупцією, підвищенні прозорості та посиленні громадського нагляду.

На 2021 рік адміністрація президента має намір відразу запросити 115 млн дол. на програму іноземного військового фінансування Держдепартаменту і 250 млн дол. по лінії Пентагону.

Як зазначає видання, обговорення розмірів допомоги Україні відбувається в момент, коли йде процес щодо імпічменту президента США Трампа в зв’язку з затриманням допомоги Україні в сфері безпеки влітку 2019 року.

Демократи стверджують, що Трамп зробив це, щоб змусити Київ оголосити про розслідування дій його політичних конкурентів, в той час як чиновники Білого дому стверджують, що президент ініціював затримку через побоювання з приводу корупції в Україні.

Нагадаємо:

  • 17 грудня 2019 року Сенат США схвалив законопроект про фінансування видатків на оборону на 2020 рік загальною сумою 738 млрд доларів. Серед інших витрат документ передбачає виділення 300 млн доларів військової допомоги Україні, а також введення санкцій проти компаній, які будують газопровід «Північний потік-2».
  • 20 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет Сполучених Штатів на 2020 рік.
  • Посольство США в Києві заявило, що виділення Сполученими Штатами 300 млн доларів військової допомоги Україні підтверджує сильну двопартійну підтримку США України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine