- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Як «правильно» проводити пресконференції президенту: Рада з питань свободи слова надала рекомендації

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при президентові України більшістю голосів схвалила рекомендації щодо проведення пресконференцій перших осіб держави та організації пулів. Це стало наслідком протесту херсонських журналістів під час візиту Президента України в регіон.

Про це повідомляє Детектор Медіа.

Пропозиції Ради стосуються, зокрема, частоти проведення пресконференцій президента України — не рідше ніж один раз на шість місяців, а за потреби частіше, а також регулярності спілкування з регіональними медіа під час поїздок у регіони.

За можливості, рекомендується акредитувати на пресконференції президента якнайбільшу кількість охочих українських та міжнародних журналістів.

Водночас за наявності технічних, безпекових, часових, карантинних обмежень або інших причин, що унеможливлюють участь усіх охочих, Рада допускає встановлення певних обмежень:

«Ці рекомендації стали реакцією Ради на конфлікт, що виник під час нещодавнього візиту президента до Херсона. Цілком очевидно, що в журналістів є запит на прозорий та справедливий формат акредитації на такі події, і, на мій погляд, незадоволення з боку медіа є цілком зрозумілим», – зазначив секретар Ради Вадим Міський.

  • У Херсоні журналісти, яких не акредитували 26 червня на зустріч з Володимиром Зеленським, почали страйк. Кілька інтернет-видань замість контенту публікують порожні сторінки, а мережею поширюють негативні відгуки щодо візиту президента.