- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Росії суд 29 липня розгляне клопотання захисту про УДЗ кримськотатарського журналіста Мемедемінова

Багаєвський районний суд Ростовської області РФ 29 липня розгляне клопотання захисту про умовно-дострокове звільнення громадянського журналіста, блогера і медіа-координатора громадського руху «Кримська солідарність» Нарімана Мемедемінова, якого в жовтні 2019 року Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив до 2,5 років позбавлення волі за нібито публічні заклики до тероризму.

Про це «Кримській солідарності» повідомив кримський адвокат Едем Семедляєв.

«За період перебування в СІЗО і в колонії-поселенні стягнень у Нарімана Мемедемінова не було. Він має право на УДЗ. Як тільки вирок вступив в законну силу і був «засилений» в апеляції, ми відразу ж звернулися до суду з клопотанням. З нашої практики, очевидно, що за статтями терористичної спрямованості суди не задовольняють дані клопотання, але скористатися цим правом ми з Наріманом все ж вирішили», – сказав Семедляєв.

Раніше засудженого до двох з половиною років ув’язнення за обвинуваченням у публічних закликах до тероризму журналіста Мемедемінова доставили в колонію-поселення №8, яка знаходиться в селищі Садковський Ростовської області.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав Мемедемінова політичним в’язнем і вважає, що переслідування громадянського журналіста пов’язане з його активною ненасильницькою правозахисною і журналістською діяльністю, критикою російських правоохоронних органів.

Як повідомлялося, на початку червня 2020 року Нарімана Мемедемінова етапували в колонію-поселення на території Ростовської області Росії.

Нагадаємо: