- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Зараз немає ознак підготовки РФ до активних бойових дій біля Криму – Таран

Зараз не виявлено ознак безпосередньої підготовки до активних бойових дій російських окупаційних військ поблизу адмінкордону Херсонської області з тимчасово окупованим Кримом.

Про це заявив міністр оборони України Андрій Таран 17 липня, в ході виступу у Верховній Раді під час години запитань до уряду, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на трансляцію телеканалу «Рада».

«На цей час ознак безпосередньої підготовки до активних бойових дій російських окупаційних військ поблизу адміністративної межі Херсонської області з тимчасово окупованою територією Автономної Республіки Крим, не виявлено. На півострові не фіксуються дії зі створення ударних угруповань», – сказав Таран.

При цьому, наголосив він, пам’ятаючи про непередбачуваність рішень в першу чергу політичного керівництва Російської Федерації і військово-політичного керівництва ЗС Росії, Збройні сили України здійснюють певні заходи для запобігання і надання відповідної відсічі можливим діям з боку ЗС РФ.

Міністр вказав, що не може вдаватись в подробиці заходів, які стосуються вдосконалення інженерних загороджень, системи відеоспостереження, дій Військово-Морських Сил, Сил спеціальних операцій поблизу Криму та назвав лише загальні напрямки дій українських ЗС. Це, зокрема, посилення ведення розвідки, заходи з ротації військ, організація тісної взаємодії з Нацгвардією, Нацполіцією, СБУ, Держприкордонслужбою України.

«З огляду на зазначене, військові частини, підрозділи Збройних сил України, які виконують завдання у складі Операції об’єднаних сил та вздовж адміністративної кордону Автономної Республіки Крим, готові до адекватного реагування на існуючі виклики та загрози уздовж державного кордону України», – заявив він.

Водночас, вказав Таран, з урахуванням накопичення військ РФ біля південного кордону України під приводом підготовки до стратегічних навчань «Кавказ-2020» керівництвом Міністерства оборони і Збройних сил України планується в цей же час на останню декаду вересня проведення стратегічного командного штабного навчання «Об’єднані зусилля 2020».

За його словами, в рамках навчань планується перевірити спроможність Генерального штабу в новій J-структурі діяти відповідно до стандартів НАТО, здатність організовувати взаємодію з пунктами управління збройних сил НАТО.

«Планується проведення не лише командно-штабних навчань, а в рамках проведення всіх стратегічних командно-штабних навчань буде проведена перевірка бойової готовності, будуть проведені бойові стрільби зенітно-ракетними комплексами, з літаками Військово-Повітряних Сил, з певними підрозділами і військовими частинами сухопутних військ, а також інших військових формувань на наших полігонах, які розташовані на півдні України», – повідомив міністр.

Він додав, що в Міноборони також очікують, що представники країн НАТО зможуть взяти участь у цих навчаннях.

«На теперішній час нами поки що розробляється план. Після затвердження цього плану і замислу проведення навчання вони будуть відповідним чином затверджені. Ця асиметрична відповідь, за нашими оцінками, в першу чергу покаже готовність ЗСУ до надання достойної відсічі будь-яким спробам з боку РФ загострити ситуацію або почати масштабні бойові дії. Хоча в той же час ми не відмічаємо реальної бойової підготовки Збройних сил РФ до збройного наступу в період проведення навчань «Кавказ 2020»», – сказав Таран.

Нагадаємо: