В Ощадбанку пояснили, хто може отримати карту замість пенсіонера-ВПЛ, якщо він не може сам її забрати

Новини
Ощадбанк
Відділення Ощадбанку у Слов'янську Донецької області Фото: oschadbank.ua

В Ощадбанку пояснюють, що пенсіонери, які проживають на непідконтрольній українському уряду території Донбасу і отримують українські пенсії, як внутрішньо переміщені особи (ВПО), можуть отримати карту Ощадбанку через довірену особу, якщо у них немає можливості зробити це особисто.

Про це повідомли співробітники Ощадбанку, пише портал «Донецкие новости».

У банк звернулася жінка, яка повідомила, що у її мами, яка мешкає на непідконтрольній території Донецької області, закінчився термін дії пенсійної картки. Нова карта лежить у відділенні. Однак в 80-річному віці пенсіонерці складно їхати на підконтрольну територію (в Київ), до того ж незаконні збройні формування «ДНР» зараз не пропускають громадян через КПП на лінії розмежування.

«Через Росію (їхати – ред.) – дуже далеко і немає закордонного паспорта, щоб повернутися. Чи є можливість за нотаріальним дорученням, оформленим в РФ на родича в Києві, забрати нову карту? Якщо так, то які документи повинен мати родич ще з собою?», – пише жінка.

Як роз’яснили співробітники Ощадбанку, пенсійну картку можуть видати при наявності наступних документів:

– довіреність, оформлена відповідно до вимог законодавства;
– оригінал паспорта довіреної особи;
– ідентифікаційний код.

«У тексті довіреності мають бути зазначені повноваження на отримання платіжної картки на ім’я власника рахунку. Для оформлення довіреності рекомендуємо звернутися до нотаріуса. Довіреність, оформлену за кордоном, необхідно буде легалізувати. Також хочемо зазначити, що довіреній особі не видаються муніципальні карти і електронне пенсійне посвідчення», – зазначили в Ощадбанку.

Як повідомлялось, в Ощадбанку спростували інформацію сепаратистських ЗМІ так званої «ЛНР», які в останній тиждень залякують одержувачів українських пенсій зі статусом вимушено переміщених осіб, які проживають на окупованій території Донбасу, тим, що нібито продовжені до 1 листопада карти Ощадбанку заблокують, якщо з них три місяці не знімали гроші.

Правозахисники пояснюють, що після 1 листопада не буде припинятися виплата пенсій пенсіонерам зі статусом вимушено переміщених осіб, які живуть на окупованому Донбасі. 

В Ощадбанку пояснили, чому у деяких пенсіонерів-ВПО знімається комісія при знятті готівки з пенсійної картки в банкоматах Ощадбанку і як цього можна уникнути.

Нагадаємо:

  • В Ощадбанку працює електронна черга для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької і Луганської областей, які відтепер можуть отримати картку у зручний для них час.
  • Правозахисники нагадали про зміни в обслуговуванні переселенців в Ощадбанку під час карантину.
  • Карти Ощадбанку для внутрішньо переміщених осіб, що обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», термін дії яких закінчується під час карантину, не блокуватимуться до 1 листопада 2020 року.
  • Незважаючи на те, що дію платіжних карт Ощадбанку продовжено до 1 листопада, переселенці масово скаржаться на те, що банкомати «з’їдають» такі картки.
  • Ощадбанк заблокував частину прострочених пенсійних карт, термін дії яких продовжувався до 1 жовтня у зв’язку введенням карантину в Україні. Зараз продовжено термін дії прострочених карт тільки для пенсіонерів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), за тарифним пакетом «Мій рахунок».