- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Конституційний суд частково визнав неконституційними норми антикорупційного законодавства

Конституційний суд україни визнав такою, що не відповідає Конституції, статтю 366-1 Кримінального кодексу України, що встановлює кримінальне покарання за недостовірне декларування осіб, уповноважених на виконання державних функцій. 

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на власне джерело у КС Україні.

Велика палата КС України вирішила, що кримінальне покарання за недостовірне декларування не відповідає Конституції України.

«Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу та контрольні повноваження НАЗК», – наводить інформагентство слова джерела. 

Водночас, зобов’язання декларувати майно суд визнав конституційним, стверджує джерело.

Рішення вступає в силу з моменту ухвалення. 

На сайті КС України повідомляється, що Велика палата Конституційного суду 27 жовтня ухвалила рішення у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень законів України „Про запобігання корупції“, „Про прокуратуру“, „Про Національне антикорупційне бюро України“, „Про Державне бюро розслідувань“, „Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів“, Кримінального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України.

Конституційне подання щодо конституційності обов’язкового декларування подали до КС України 47 народних депутатів україни фракції «Опозиційна платформа – За життя» 4 серпня 2020 року. 

Повний текст рішення в КС обіцяють опублікувати на офіційному сайті суду. 

Нагадаємо: