Кабмін буде наполягати на посиленні карантину, якщо кількість хворих на COVID-19 перевищить 30 тис. на добу – Степанов

Уряд наполягатиме на тому, що треба вводити більш жорсткі заходи по карантину, якщо буде загроза повного локдауну медичної системи України і понад 30 тис. хворих на COVID-19 за добу.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов Фото: moz.gov.ua

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в ефірі телеканалу «Інтер», передає агентство Інтерфакс-Україна.

«Якщо буде загроза повного локдауну саме медичної системи, ми будемо наполягати на тому, що треба вводити більш жорсткі заходи», – сказав Степанов.

За його словами, якщо кількість хворих буде понад 30 тис. на добу протягом певного періоду, це може викликати серйозні проблеми щодо навантаження на медичну систему.

«Коли ми говоримо про кількість хворих, я ще раз хочу підкреслити, для нас головне – це кількість людей, які потрапляють до лікарні, тобто госпіталізуються. Якщо виходити з сьогоднішнього відсотка важких хворих, які потрапляють до лікарні, я думаю, що це вже понад 30 тис. хворих на добу в певному періоді. Тоді це може викликати серйозні проблеми щодо навантаження на медичну систему», – пояснив міністр.

Він вказав, що на ранок 20 листопада в лікарнях перебувало 27 тис. 902 хворих на COVID-19.

«Для нас це є найбільш критичним і серйозним показником», – підкреслив Степанов.

Також він зазначив, що якщо громадяни будуть дотримуватися карантину вихідного дня, це дозволить зупинити велике зростання кількості хворих.

«Я абсолютно впевнений разом з нашими експертами-епідеміологами, що якщо ми будемо дотримуватися тих заходів, які введені в країні, в тому числі карантин вихідного дня, ми зможемо зупинити таке велике зростання. Якщо ми зупинимося на тих цифрах, які є на сьогодні, навіть трохи менше, до 12-13 тис., наша медична система буде витримувати таке навантаження», – додав глава МОЗ.

Нагадаємо:

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine