- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

РФ почала відведення військ Південного військового округу і ВДВ з Криму в пункти постійної дислокації

Росія почала відведення військ Південного військового округу (рос. ЮВО) і Повітряно-десантних військ (рос. ВДВ), задіяних в заходах раптової перевірки і міжвидового навчання на полігоні Опук в окупованому Криму, в пункти постійної дислокації.

Переміщення російських військових здійснюється відповідно до вказівки міністра оборони РФ Сергія Шойгу, повідомляє військове відомство Росії.

«В даний час військові підрозділи і з’єднання здійснюють марші на узбережжя, залізничні станції та аеродроми, де здійснюють навантаження на десантні кораблі, залізничні платформи і літаки військово-транспортної авіації (ВТА)», – йдеться в повідомленні.

На залізничну станцію в Феодосії здійснили марш військовослужбовці з’єднання радіаційного, хімічного і біологічного (РХБ) захисту ЮВО. Для вибуття в пункт постійної дислокації військова техніка і особовий склад з’єднання були завантажені в поїзди. В ході подальшого переміщення підрозділи військ хімзахисту подолають відстань близько 1,3 тис. кілометрів.

Техніка та озброєння бригади управління загальновійськового об’єднання ЮВО були завантажені на залізничній станції Керчі. Військовослужбовцям належить здійснити марш комбінованим способом протяжністю понад 1000 кілометрів.

Фото: mil.ru

«На узбережжі полігону Опук, після маршу на штатній техніці, підрозділи морської піхоти Каспійської флотилії і Чорноморського флоту завантажились у великі десантні кораблі і приступили до перекидання в пункти постійної дислокації. Пересування також пройде комбінованим способом: морським транспортом, залізничним і механізованими колонами», – додали в Міноборони.

Підрозділи ВДВ прибули на аеродром, здійснили навантаження особового складу і приступили о перевезення комбінованим способом: літаками ВТА, залізничним транспортом і механізованими колонами.

Як повідомлялось, 22 квітня 2021 року міністр оборони РФ Сергій Шойгу вирішив завершити перевірочні заходи в Південному та Західному військових округах і наказав повернути в місця постійної дислокації задіяні в навчаннях війська від південних кордонів України і з окупованого Криму.

Нагадаємо:

  • 16 квітня 2021 року видання Der Spiegel з посиланням на супутникові знімки повідомило, що РФ продовжує перекидати своїх військових і техніку на територію окупованого Криму. Російські військові побудували на Керченському півострові в районі села Марфівка армійський табір, який з’явився в період з 15 березня по 2 квітня.
  • 20 квітня 2021 року видання The Wall Street Journal повідомило, що Росія перекинула до кордону з Україною і в окупований Крим більше військової техніки, зокрема бойової авіації, ніж вважалося до цих пір, що підвищило її здатність до політичного залякування або військового втручання.
  • 22 квітня 2021 року Росія провела на полігоні Опук в окупованому Криму міжвидові навчання військ Південного військового округу (рос. ЮВО) і Повітряно-десантних військ (рос. ВДВ) в рамках раптової перевірки боєготовності. У район проведення навчань вийшли кораблі Чорноморського флоту, частина сил Каспійської флотилії Південного військового округу. Для спостереження за навчаннями до Криму прибув міністр оборони РФ Сергій Шойгу.