Офіс генпрокурора проситиме суд відправити Медведчука під варту

В Офісі генерального прокурора в середу народному депутату України від фракції «Опозиційна платформа - За життя» Віктору Медведчуку було вручено копія клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту.

«В Офісі генпрокурора проведено процесуальні дії з підозрюваним народним депутатом України. Наголошуємо, що народному депутату України повідомлено про підозру 11 травня 2021 року в порядку та у спосіб, передбачений КПК України. У зв’язку з цим він набув статусу підозрюваного саме з цієї дати», – повідомили в Офісі генпрокурора.

Цього самого дня Медведчук також був викликаний для проведення слідчих і процесуальних дій саме у статусі підозрюваного.

«Після його прибуття до Офісу генерального прокурора, на вимогу народного депутата та його захисників, їм було надано примірник врученого 11 травня 2021 року повідомлення про підозру для ознайомлення, з метою забезпечення права на захист. Також підозрюваному вручено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», – заявили в Офісі генпрокурора.

Як повідомлялося, народним депутатам України фракції «Опозиційна платформа – За життя» Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку було повідомлено про підозру в державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в окупованому РФ Криму.

За словами генпрокурора Ірини Венедіктової, підозра стосується трьох епізодів протиправної діяльності та співпраці з країною-агресором.

За даними слідства, у 2015 році Медведчук вступив у попередню змову з чиновником уряду РФ для видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря (морська економічна зона України, тимчасово окупована РФ). Ще один епізод кримінального провадження стосується передання спеціальним службам РФ відомостей, що містять державну таємницю.

Віктор Медведчук у середу прибув до Офісу генерального прокурора і заявив, що з оголошеною йому підозрою ще не ознайомлений, переховуватися від слідства не має наміру.

Служба безпеки України має аргументовані докази протиправної діяльності та співпраці Віктора Медведчука й Тараса Козака з країною-агресором РФ.

Нагадаємо:

  • 25 березня 2021 року СБУ провела обшуки в офісах громадського руху «Український вибір – право народу».  Слідчі СБУ обґрунтовано підозрюють представників громадської організації «Український вибір», яку пов’язують з кумом Володимира Путіна, нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком, у сприянні в організації в 2014 році на території АРК та Севастополя незаконного «референдуму», наслідком якого стала окупація півострова Росією.
  • 30 березня 2021 року прокуратура АРК і Департамент зі злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора провели обшуки в понад 10 регіонах України в організації Віктора Медведчука «Український вибір» в рамках кримінального провадження щодо організації і проведення незаконного «референдуму» в окупованому Криму. 
  • 2 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака та телеканалів, які йому належать, – 112 Україна, NewsOne, Zik, які фактично контролює голова політради ОПЗЖ та кум російського президента Віктор Медведчук.
  • 3 лютого президент Володимир Зеленський зазначив, що рішення про санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів має чітке обгрунтування в зв’язку з фінансуванням з Росії і співпрацею з терористичними організаціями. 5 лютого секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що рішення про введення санкцій проти телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука готувалося давно і ретельно, тому скасувати його буде неможливо.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine