Євросоюз нагадав РФ про важливість моніторингу ОБСЄ окупованій кордону з Україною

Моніторинг українсько-російського кордону з боку ОБСЄ є важливим елементом мирного врегулювання конфлікту на сході України.

Про це йдеться в заяві ЄС про триваючу російської агресії проти України, сказаному на засіданні Постійної ради ОБСЄ.

«Моніторинг кордону є важливим елементом політичного врегулювання конфлікту, оскільки Мінські домовленості визначають чітку роль ОБСЄ в моніторингу та верифікації з обох сторін цієї межі», – йдеться в заяві.

В ЄС відзначили, що важливість цих питань була підтверджена під час Ради міністрів ОБСЄ в Тирані, коли 35 держав-учасників виступили спонсорами проекту рішення на тему моніторингу українсько-російського кордону, який, втім, не був прийнятий через позицію Російської Федерації.

Також в заяві йдеться про те, що Спостережна місія ОБСЄ на російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» на кордоні з Україною є «важливим заходом зміцнення довіри, оскільки вона надає інформацію про цивільних і військових переміщеннях на цих двох пунктах пропуску».

«ЄС висловлює жаль, що також через позицію Росії недавно мандат наглядової місії на кордоні був продовжений лише на два місяці. У цьому контексті ми нагадуємо про нашу підтримку місії і підтверджуємо свою подяку за її роботу. Ми також наголошуємо, що існує гостра потреба в тому, щоб місія продовжувала виконувати свій мандат і він був своєчасно продовжений. Ми рішуче закликаємо Росію переглянути свою позицію, щоб можна було продовжити мандат місії на більш тривалий період після 31 липня», – наголошується в заяві.

Нагадаємо:

  • 6 травня 2021 року президент України Володимир Зеленський та державний секретар США Ентоні Блінкен вказали на значну кількість військових РФ, які розміщуються біля кордонів з Україною, в окупованому Криму та Донбасі. За словами Зеленського, загальний російський контингент, який вкрай повільно зменшується, складає 75 тисяч військових і створює ймовірну загрозу військової ескалації з боку РФ. Блінкен наголосив, що США продовжують ретельно спостерігати за ситуацією.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine