- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Скасовано самоізоляцію та обсервацію для українців, які прибувають з ОРДЛО та Криму – Мінреінтеграції

Для громадян України, які прибувають на підконтрольну уряду територію з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму з 17 червня скасовано обов‘язкову самоізоляцію та обсервацію, оскільки з цього дня на всій території України встановлена «зелена» зона рівня епідемічної небезпеки. При перетині КПВВ українцям не потрібно встановлювати додаток «Вдома».

Це передбачено постановою Кабміну України від 16 червня 2021 року №611, яка вже публікована в газеті «Урядовий кур‘єр», повідомляє міністерство з питань реінтеграцїї тимчасово окупованих територій.

«Варто зазначити, відповідними змінами, зокрема, передбачається звільнення від обов’язкової самоізоляції та обсервації громадян України, які прибувають як з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, так і з тимчасово окупованої території АР Крим та м. Севастополь на контрольовані Урядом України території, коли на території України встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки», – зазначили у відомстві.

Також на період, коли на території України встановлено «зелений» рівень епідемічної небезпеки, поточний контроль за допомогою мобільного додатку «Вдома» не здійснюється.

«Окремо наголошуємо, що на період «зеленого» рівня не потрібні також ПЛР-тестування. Відтак, відсьогодні громадяни України, які вимушено проживають на ТОТ, на період встановлення «зеленої» зони на території України можуть безперешкодно перетинати КПВВ», – вказали у Мінреінтеграції.

Нагадаємо: