- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Молдові партія президентки Маї Санду перемогла на дострокових виборах парламенту

У Молдові проєвропейська партія «Дія і солідарність» (PAS) президентки країни Маї Санду перемогла на дострокових виборах молдовського парламенту, які відбулись 11 липня, отримавши абсолютну більшість. Друге місце отримав блок соціалістів-комуністів, який очолюють експрезиденти Молдови Ігор Додон та Володимир Воронін.

Відповідні попередні результати 12 липня оприлюднила Центральна виборча комісія Республіки Молдова після опрацювання 100% голосів.

За ними партія PAS отримала 52,8% голосів виборців.

Блок соціалістів-комуністів ПСРМ-ПКРМ здобув 27,17% голосів і посів друге місце. На третьому місці опинилася партія «Шор» олігарха Ілана Шора з 5,74% голосів. Решта партій набрали менше прохідного бар’єру і тому не проходять до парламенту.

У виборчому списку були представлені 20 партій, два блоки і один незалежний кандидат.

Як пише молдовське видання NewsMaker, всього на виборах проголосували понад 1,477 млн виборців, явка становила 48,4%, за кордоном у виборах взяли участь понад 212 тисяч громадян Молдови.

Таким чином, в новому складі парламенту Молдови партія «Дія і солідарність» (PAS) може отримати 62-63 з 101 місця, блок комуністів і соціалістів – 32, а партія «Шор» – 6 місць.

Раніше голова Партії соціалістів Ігор Додон привітав партію «Дія і солідарність» і президента Маю Санду з перемогою на парламентських виборах, зазначивши, що ПСРМ буде «відповідальною і професійною опозицією».

Після інавгурації в грудні 2020 року президентка Молдови Мая Санду натрапила на спротив парламенту Молдови, більшість у якому контролювалася Партією соціалістів Республіки Молдова, лідером якої є проросійський експрезидент Ігор Додон.

Для того, щоб розблокувати роботу парламенту, Санду розпустила уряд і тричі ініціювала в парламенті провальне голосування за нову кандидатуру прем’єр-міністра. Останнє є підставою для розпуску парламенту й оголошення дочасних виборів.

Санду також звернулася до Конституційного суду Молдови з проханням підтвердити законність такого кроку. 15 квітня суд ухвалив рішення на користь президентки.

Нагадаємо: