- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

ВМСУ отримали перший ударний безпілотник Bayraktar TB2 із Туреччини

До України з Туреччини надійшов перший ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2, призначений для озброєння ВМСУ.

Про повідомляє Міністерство оборони України.

«Набираємо висоту … перший ударний безпілотний комплекс Bayraktar TB2 для Військово-Морських Сил поставлено до України. Проводимо остаточні приймальні випробування комплексу в місці базування», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, отримавши на озброєння безпілотники Bayraktar TB2, ВМСУ отримають змогу для ефективного спостереження та прикриття узбережжя та акваторій Чорного і Азовського морів , а також можливість ураження надводних та наземних об’єктів супротивника високоточними засобами.

Bayraktar TB2 – це ударний безпілотник оперативно-тактичного рівня, з розмахом крил у 12 метрів та здатністю знаходитись у повітрі протягом 24 годин та радіусом дії у 150 км. Такі характеристики були досягнуті завдяки широкому використанню композитних матеріалів та економічному двигуну Rotax 912. Максимальна злітна маса безпілотника становить 560 кг, при максимальній вазі корисного навантаження у 50 кг. Окрім того, Bayraktar TB2 оснащений системою автоматичного зльоту та посадки, що значно спрощує його експлуатацію.

Нагадаємо: