Денісова нагадала, що РФ переслідує 93 кримських татар з політичних мотивів

Тисячі кримських татар були змушені покинути Крим через дії країни-окупанта. РФ переслідує 93 кримських татар із політичних мотивів.

Людмила Денісова, Уповноважена Верховної Ради з прав людини Фото: Facebook Людмила Денісова

Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

«Сьогодні мусульмани відзначають Курбан-Байрам! Свято віри і милосердя, духовного вдосконалення, великодушності, допомоги нужденним, любові до ближнього. На жаль, не всі його зустрічають в колі сім’ї і на українській землі. Тисячі кримських татар були змушені покинути півострів через дії країни-окупанта. 93 кримських татар РФ переслідує з політичних мотивів. Із них 78 відбувають незаконне покарання на території країни-окупанта: 36 із них уже засуджені, 42 – перебувають під слідством», – наголосила Денісова.

За її словами, кримські татари – дуже стійкий і вольовий народ, який бореться за право бути вільним і жити на своїй Батьківщині.

Нагадаємо:

  • 18 травня 2021 року Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що Росія переслідує 93 кримських татар за політичними мотивами. З них 78 відбувають незаконне покарання на території РФ, ще 15 – позбавлені права на свободу пересування і перебувають під адміністративним наглядом в окупованому Криму.
  • 15 червня 2021 року в Києві правозахисники представили доповідь «Ситуація з правами людини в Криму за 7 років окупації», заснований на інформації про зафіксовані різними міжурядовими та неурядовими правозахисними організаціяім випадках порушень прав людини в незаконно окупованому Росією Криму.
  • 23 червня 2021 року Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила найбільш жорстку за всі часи резолюцію щодо порушення прав кримських татар в окупованому Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine