- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Участь у саміті Кримської платформи підтвердили 28 країн і міжнародних організацій – Кулеба

Вже 28 країн і міжнародних організацій підтвердили участь в інавгураційному саміті Кримської платформи, який відбудеться 23 серпня в Києві для обговорення питання Криму, загроз російської окупації та шляхів повернення півострова під контроль України.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на онлайн-брифінгу 28 липня передає Центр журналістських розслідувань.

«Станом на зараз вже 28 держав і міжнародних організацій підтвердили участь у саміті Кримської платформи. Це буде безпрецедентний міжнародний захід в історії України. Ще ніколи така кількість держав не збиралося в Україні для проведення подібного заходу на рівні президентів, прем’єр-міністрів, голів парламентів, членів урядів», – сказав Кулеба.

За його словами, цей результат дозволяє з упевненістю сказати, що Україні вдалося сформувати ядро міжнародної коаліції за звільнення Криму.

«Хоча ви не уявляєте, якою потужною і системною є протидія Росії. Вони працюють у кожній столиці, в кожній країні, відмовляючи держави брати участь у Кримській платформі. Але ми ведемо свою роботу, ми маємо свою силу правди, силу дипломатії та вже змогли це ядро коаліції сформувати», – наголосив міністр.

Він зазначив, що Україна очікує на участь в саміті Кримської платформи всіх провідних держав-партнерів України в Європі та Північній Америці.

«Вже майже узгоджена Кримська декларація. Це підсумковий документ саміту, який зафіксує принципово важливі для України положення. Принагідно я хочу подякувати нашим партнерам, які взяли активну участь у роботі над декларацією і підтримали ті принципові речі, які просувала і на яких наполягала Україна. Ми вже на фінішній прямій до успіху Кримської платформи», – розповів Кулеба.

Він вказав, що саміт стане початком наполегливої та довгострокової роботи Кримської платформи, спрямованої на захист норм і засад міжнародного права в інтересах як України, так і всієї світової спільноти.

«Наголошу, що саміт не буде одноразовою подією, це буде регулярна робота на багатьох рівнях. Ми наразі працюємо над розробкою довгострокової концепції роботи платформи за кожним із п’яти пріоритетних напрямів. Перше – політика невизнання, друге – санкції, третє – безпека в Азовсько-Чорноморському регіоні, четверте – захист прав людини та міжнародного гуманітарного права, п’яте – екологічні та економічні наслідки російської окупації Криму», – сказав очільник МЗС.

Він також зазначив, що прогрес у питанні деокупації Криму слугуватиме важливим елементом більш широкої політики міжнародної спільноти щодо розв’язання проблем заморожених конфліктів у Європі.

«Крим для Росії вже став валізою без ручки. Кримська платформа перетворить його на непідйомний вантаж», – додав Кулеба.

Як повідомлялось, президент України Володимир Зеленський вважає, що створення Кримської платформи буде серйозним кроком у напрямку деокупації Криму, оскільки в ході установчого саміту, який відбудеться 23 серпня в Києві, буде створено постійно діючий офіс і обговорені ініціативи щодо безпеки у Азово-Чорноморському регіоні. Він також зауважив, що країни-учасниці Кримської платформи ризикують погіршити відносини з РФ, яка дуже негативно реагує на її створення.

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова заявила, що Росія «погрожує» країнам, які погодилися взяти участь в міжнародному саміті Кримської платформи, який пройде 23 серпня в Києві.

Детальніше про реакцію Кремля і його кримських прибічників на створення Кримської платформи – міжнародного майданчика по деокупації Криму – дивіться у відеоблозі Валентини Самар Кримська платформа: чому так біситься Росія?

Нагадаємо: