- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Прем’єр Шмигаль запевняє, що в Україні вже більше 50% об’єктів готові до опалювального сезону

Прем’єр-міністр Денис Шмыгаль уверяет, что в Украине уже более 50% объектов готовы к отопительному сезону, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Вже понад 50% об’єктів готові до опалювального сезону. Цього тижня відбулося засідання Антикризового енергетичного штабу, ключовою темою якого була планова підготовка й стале проходження осінньо-зимового періоду. За інформацією ОДА, станом на середину липня підготовлено від запланованого більш ніж 50% житлових будинків і об’єктів соціально-культурного призначення, 51% котелень, 54% теплових мереж», – розповів Шмигаль.

Він також зазначив, що українські університети отримають кошти на енергоефективне оновлення навчальних будівель та гуртожитків. Фінансову підтримку в розмірі 49 млн євро надасть Європейський інвестиційний банк та 10 млн євро гранту — Фонд Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля. Цього тижня відбулося підписання контрактів у межах реалізації проєкту «Вища освіта в Україні, пише прем’єр.

Як повідомлялось, ДАТ «Чорноморнафтогаз» після нарощування видобування газу із нової свердловини на Стрілковому родовищі, пробуреної на Арабатській стрілці у серпні 2020 року, зможе подвоїти видобуток і безперебійно забезпечувати потреби споживачів Генічеського регіону. У держкомпанії планують буріння ще трьох свердловин на Стрілковому родовищі газу на шельфі Азовського моря. У 2019 році «Чорноморнафтогаз» видобув на Стрілковому родовищі 8,9 млн кубометрів газу. Видобуток  з нової свердловини у 2021 році планують довести до 20 тисяч кубометрів на добу. 

Питання побудови газопроводу обговорювали на Форумі «Південна стратегія розвитку», що проходив 10-11 червня на Арабатській Стрілці.

Нагадаємо: