- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Окупанти висунули Джелялову та іншим затриманим у Криму кримським татарам підозру у здійсненні «диверсії» – Чубаров

Російські окупанти висунули першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та іншим затриманим у Криму кримським татарам підозру у нібито здійсненні «диверсії». 6 вересня «суди» у Сімферополі будуть обирати їм запобіжний захід. Ці дії Кремля є помстою за початок роботи Кримської платформи, установчий саміт якої відбувся 23 серпня.

Про це повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

«Після того, як шантаж і ультиматуми, що застосовувалися Кремлем напередодні інавгураційного саміту Кримської платформи, з тріском провалилися, Москва приступила до виконання погроз по відношенню до її учасників. Показові помсту і розправу вирішили розпочати з кримських татар, оскільки вони і так є заручниками в умовах тимчасово окупованого РФ Криму», – написав очільник Меджлісу.

Він зазначив, що масові обшуки і затримання, проведені 3-4 вересня, російські окупанти вирішили закамуфлювати під диверсію, нібито здійснену групою кримських татар за посередництва першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова.

«Як стало сьогодні відомо, Наріману Джелялову російськими окупантами висунуто підозру у вчиненні ним злочину, що підпадає під дію частини 1 статті 281 «Диверсія» УК РФ та передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років. Зрозуміло, що інкримінування Наріману Джелялову «терористичної» статті, наряду з розправою за його принципову, чесну і незламну позицію, яка ним відкрито відстоюється протягом всього періоду російської окупації Криму, має також на меті чергову спробу Кремля дискредитувати представницький орган корінного кримськотатарського народу – Меджліс», – додав Чубаров.

За його інформацією, яка надходить з окупованого Криму, крім Джелялова, підозри за статтею 281 «Диверсія» УК РФ також пред’явлені двоюрідним братам Азізу Ахтемову і Асану Ахтемову.

«Відомо, що Наріман Джелялов відкинув висунуті йому російськими окупантам сфабриковані і вигадані підозри в нібито скоєнні ним злочину і відмовився сьогодні брати участь в будь-яких слідчих заходах. Подробиці і деталі по іншим затриманим кримським татарам будуть розміщуватися в міру надходження інформації. Тут ми дуже сподіваємося на адвокатів, які зараз докладають усіх зусиль, щоб подолавши штучні перешкоди, створювані їм каральними органами РФ, вступити в процес по захисту своїх підопічних», – написав Чубаров.

Як очікується, повідомив він, 6 вересня в Сімферополі відбудуться засідання «судів» щодо визначення запобіжного заходу Наріману Джелялову, Ельдару Одаманову, Азізу Ахтемову, Асану Ахтемову та Шевкету Усенову.

Нагадаємо: