- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Затриманий ФСБ екс-мер Сімеїзу «займався шпигунством» під час роботи в готелі «Ялта-Інтурист» – російські ЗМІ

Колишній мер Сімеїзу Юрій Ломенко, якого ФСБ затримало 10 листопада 2021 року в Ялті за підозрою у «державній зраді», нібито збирав секретні відомості на користь українських спецслужб у 2017-2018 роках, під час роботи в готелі «Ялта-Інтурист».

Про це повідомляє російське інформаційне агентство «Интерфакс» із посиланням на неназване «компетентне джерело».

«На той час, – 2017 та 2018 роки, – він працював у готелі «Ялта-Інтурист» – одному з найбільших у регіоні», – наводить інформагентство слова свого джерела.

Юрій Ломенко працював директором із зовнішніх зв’язків готельного комплексу «Ялта-Інтурист». Водночас він був «депутатом» окупаційної «Ялтинської міської ради». За розвиток російського парламентаризму нагороджений срібною медаллю Державної Думи РФ. 

Відомо також, що Ломенко у 2020 році очолив спротив громади Форосу проти забудови пляжу «Зелений» севастопольським ТОВ «Ривьера Форос».

Ломенко очолював створену ним у травні 2017 року ГО «Національно-культурна автономія «Українці Криму». В жовтні 2021 року він ліквідував ГО, а 8 листопада 2021 року «Ялтинська міська рада» припинила його депутатські повноваження за його власною заявою.