- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Верховна Рада продовжила дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО

Верховна Рада ухвалила закон №6342 «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Документ продовжує до 31 грудня 2022 року закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, до яких належать райони, міста, селища, села, що визначаються рішенням парламенту.

Стаття 10 відповідного закону передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.

Проте особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуде чинності лише після «виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України».

Ініціатори документу вважають, що «прийняття законопроєкту як закону сприятиме мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН».

Нагадаємо: