- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Суд відпустив Порошенка під особисте зобов’язання у «вугільній справі»

Печерський районний суд Києва 19 січня обрав п’ятому президентові та лідеру партії «Європейська солідарність» Петру Порошенку, який підозрюється в держзраді та сприянні терористичним групам через причетність до організації схеми закупівлі вугілля у так званих «Л/ДНР». Суд відхилив клопотання прокуратури щодо арешту політика з альтернативою застави у сумі 1 млрд грн.

Про це повідомляє видання Українська правда.

Як зазначається, суд вирішив обрати для Порошенка особисте зобов’язання. Його прихильники зраділи такому рішенню та заспівали в судовій залі гімн України.

Порошенко повинен здати паспорти для виїзду за кордон, не відлучатися з Києва чи Київської області без дозволу слідчого, прокурора чи суду, бути за викликом слідчого, прокурора чи суду.

Строк дії обов’язків до 19 березня 2022 року.

Сторона обвинувачення клопотала про запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою внесення застави в 1 мільярд гривень. Прокурори зазначали, що Порошенко може тиснути на свідків, перешкоджати слідству, приховувати докази.

Печерський суд, який 17 січня обирав запобіжний захід Порошенку, переніс засідання на 19 січня.

П’ятий президент України підозрюється в тому, що він, діючи за попередньою змовою групою осіб, у тому числі серед представників вищого керівництва РФ, сприяв діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР».

Нагадаємо: