- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Литва остаточно відмовила Шарію у політичному притулку – адвокат Фейгін

Шарий

Вищий адміністративний суд Литви остаточно відмовив проросійському пропагандисту та лідеру Партії Шарія Анатолію Шарію, підозрюваному у держзраді, у статусі політичного біженця.

«Можу підтвердити, що Шарію остаточно відмовили у праві вважатися біженцем у Литві. Хочу наголосити, що поряд з паперами, представленими з цього приводу українською стороною, на це вирішально вплинули документи, надані мною та моїми литовськими адвокатами», – повідомив російський юрист Марк Фейгін, пише Укрінформ.

За його словами, Шарій не проживав понад п’ять років за литовськими адресами, які він проставляв у документах, які надавали литовській владі, тобто йшлося про обман.

«Тепер, після рішення Вищого адміністративного суду Литви, Шарій не має права перебувати на території ЄС. Отже, питання до Іспанії, де він знаходиться. У принципі, міграційна влада країни може виставити його з країни», – сказав юрист.

При цьому Фейгін нагадав про дві недавні поїздки Шарія до Росії. На його думку, не виключено, що в ході їх той отримав у РФ російський паспорт або якийсь інший статус, наприклад «статус біженця». При цьому, на думку юриста, свідчень співпраці Шарія з російськими структурами більш ніж достатньо.