- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

В Україні вироблятимуть «Байрактари» – Резніков підпише угоду з Туреччиною

Завод з виробництва ударних безпілотників «Байрактар» і навчальний центр з пілотування буде побудовано в Україні – підписання угоди з Туреччиною 3 лютого анонсував міністр оборони України Олексій Резніков.

Про це Резніков повідомив під час брифінгу, який транслювало Військове телебачення України.

Міністр оборони повідомив,що уряд доручив йому підписати угоду з Туреччиною про співпрацю у військовій сфері. 

«Сьогодні планується підписання рамкової угоди. Вчора урядом було схвалено текст цієї угоди, вона стосується співпраці України і Туреччини у сфері високих військових технологій», – сказав Резніков. 

Зокрема, угода стосуватиметься виробництва ударних безпілотників. 

«Одним з прикладів наповнення цієї угоди буде будівництво заводу Bayraktar, який виготовляє безпілотні літальні апарати, які будуть виготовлятись саме в Україні. Відповідно, буде створено навчальний центр, який буде готувати наших льотчиків управлінню цими безпілотними дронами різних категорій», – додав міністр оборони.

Підписану угоду має ратифікувати Верховна Рада.

«За рішенням компанії, яка виготовляє «Байрактари», наступне покоління буде використовувати українські двигуни нашого виробництва – «МоторСіч». Тому це вже по суті будуть україно-турецькі «Байрактари» з точки зору технологічного наповнення, і відповідно застосовуватись вони будуть у збройних силах України, Туреччини і тих країн, які будуть мати бажання їх придбати», – зазначив міністр оборони.