- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Ватажки «ДНР» та «ЛНР» оголосили евакуацію жителів ОРДЛО в РФ, незважаючи на запевнення України про відсутність намірів наступати

Ватажки так званих «ДНР» та «ЛНР» Денис Пушилін та Леонід Пасічник оголосили масову евакуацію жителів ОРДЛО до Росії та заявили, що президент Володимир Зеленський нібито найближчим часом віддасть наказ Збройним Силам України розпочати наступ на окуповані території Донбасу. При цьому український міністр оборони Олексій Резніков 18 лютого заявив, що Україна не має наміру робити жодних силових дій щодо ОРДЛО.

Про початок евакуації Пушилін та Пасічник заявив у зверненнях, опублікованих у сепаратистських ЗМІ, передає Центр журналістських розслідувань.

«З сьогодні, 18 лютого, організовано масовий централізований виїзд населення до Російської Федерації. Насамперед евакуації підлягають жінки, діти та люди похилого віку», – сказав Пушилін.

«З метою недопущення жертв серед мирного населення закликаю жителів республіки, які не мають мобілізаційних розпоряджень, а також не задіяні у життєзабезпеченні соціальної та цивільної інфраструктури, у найкоротші терміни виїхати на територію Російської Федерації», – заявив, у свою чергу «глава ЛНР».

За словами Пушилина та Пасічника, Россі готова забезпечити організований прийом та розміщення на своїй території мешканців ОРДЛО.

При цьому главарі «ДНР» та «ЛНР» заявили, що президент України Володимир Зеленський нібито найближчим часом накаже українським Збройним Силам розпочати наступ на окуповані території Донбасу.

Водночас міністр оборони України Олексій Рєзніков, виступаючи 18 лютого у Верховній Раді, заявив, що українські Збройні Сили не мають наміру робити жодних силових дій щодо ОРДЛО чи Криму.

«Вкотре наголошую: Україна посилює свою оборону, але у нас немає намірів вчиняти жодні силові дії щодо ОРДЛО чи Криму. Жодних. Ми рухатимємося політико-дипломатичним шляхом, бо там наші громадяни. Ми не будемо наражати їх на небезпеку. Звертаюся до мешканців Луганська, Донецька, Алчевська, Горлівки, Ясинуватої та інших місць: люди, не бійтеся! Не Україна – ваш ворог, а ті, хто нібито хоче вас захистити від України. Не вірте чуткам про якийсь наступ», – сказав Резніков, звертаючись до мешканців Донбасу.

Він зазначив, що останніми днями Україна постійно стикається з провокаціями – обстрілами, кібератаками, небезпечними маневрами авіації, проте головне завдання для влади зараз – не робити того, до чого підштовхує РФ.

На думку Резнікова, провокації не припиняться, оскільки Кремль все одно готує обґрунтування для визнання ОРДЛО за сценарієм, відпрацьованим у Грузії.

Нагадаємо: