- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Путін висунув чотири ультиматуми Україні та світу і вже «визнав» межі ОРДЛО як всю Луганську та всю Донецьку область

путин

Президент РФ Володимир Путін висунув чотири ультиматуми Україні та світу і вже «визнав» за ОРДЛО всю Луганську та всю Донецьку область.

Про це він сказав сьогодні під час брифінгу.

За його словами, «що має статися, щоб на ситуація вважалася врегульованою».

Путін заявив, що «мінських угод більше не існує, і Росія не має наміру їх виконувати».

Він також сказав, що РФ «визнала всі фундаментальні документи» – «кордони в рамках Донецької та Луганської областей того часу, коли вони були у складі України».

  • Рада Федерації дала згоду президентові Росії на використання збройних сил РФ за межами країни «у зв’язку із ситуацією на Донбасі». Своїм рішенням Путіну фактично дозволили вторгнення до України.
  • 21 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін визнав «незалежними республіками» захоплені Росією території Донбасу – терористичні «ДНР» та «ЛНР». Він підписав відповідні укази. Перед тим відбулося засідання Ради безпеки РФ, на якому всі члени висловились за визнання «ДНР» та «ЛНР».
  • В указах про «ДНР» та «ЛНР»визнання Путін вперше офіційно наказав увести російські війська на територію окупованого Донбасу.
  • Президент США Джо Байден запровадив ті самі обмеження щодо ОРДЛО, які були застосовані виконавчими указами президента Барака Обами у 2014 році після окупації Криму Російською Федерацією.