- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Верховній Раді підготували законопроєкт про компенсацію за зруйноване житло

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо компенсації за зруйноване війною житло.

У Верховній раді зареєстрували законопроєкт № 7198, розроблений парламентом спільно з урядом та за ініціативи президента, який дозволить забезпечувати українців компенсацію за пошкодження та знищення житла під час війни.

Згідно законопроєкту, компенсація може бути надана шляхом перерахування коштів на рахунок отримувача компенсації із спеціальним режимом використання для цих цілей. Або ж наданням об’єкта нерухомого майна шляхом фінансування його будівництва. Крім цього, держава може фінансувати виконання будівельних робіт з відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку.

Розмір грошової компенсації визначається за результатами оцінки вартості відновлення відповідного пошкодженого об’єкта нерухомого майна з урахуванням ступеню його пошкодження.

Новий житловий об’єкт може бути наданий з обмеженням у 150 квадратних метрів.

Люди, домівки яких зруйновано чи пошкоджено внаслідок бойових дій, мають зареєструватися через застосунок «Дія», щоб отримати право на компенсацію. Заяву також можна подати через ЦНАП.

«Це дозволить державі вже зараз почати працювати та прораховувати витрати на відновлення житла, зокрема йдеться про сотні мільярдів гривень», — зазначила голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк у telegram.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року  президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився.

Російські окупанти вчиняють сотні воєнних злочинів та злочинів проти людяності на території України. Це убивство цивільного населення, обстріли житлових кварталів та об’єктів невійськової інфраструктури, віроломство, мародерство, які є порушеннями Міжнародного гуманітарного права і Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: 

YouTube: https://bit.ly/3vdHSJm

Facebook: https://www.facebook.com/investigator.org.ua/

Telegram: https://t.me/investigatorua

Twitter: https://twitter.com/InvestigatorUa