- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

У Криму «прокурор» запросив у «суду» три роки колонії-поселення для Мустафи Джемілєва

В окупованому Криму на засіданні «Армянського міського суду» «прокурор» запросив для народного депутата України, національного лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, якого «судять» заочно за нібито «незаконний перетин держкордону РФ» 3 травня 2014 року, покарання у вигляді трьох років позбавлення волі у колонії-поселенні. «Суд» оголосить рішення 22 квітня.

Про це повідомляє «Кримський процес».

«Судовий процес щодо Мустафи Джемілєва завершився, «суддя Армянського міського суду» Венера Ісроїлова пішла у дорадчу кімнату до 22 квітня», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у ході засідання 18 квітня «прокурор» у дебатах заявив, що «вина у скоєнні інкримінованих злочинів повністю доведена» і просив за статтями про недбале зберігання зброї та незаконне зберігання боєприпасів звільнити Джемілєва від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням терміну давності, а за статтею про незаконний перетин кордону призначити йому покарання у вигляді трьох років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні.

У свою чергу, захист у дебатах вказав, що за жодною зі статей обвинувачення вина в «суді» не була доведеною. Так, за статтею про недбале зберігання зброї представлені докази, що вказують на відсутність події злочину, за статтею про незаконне зберігання боєприпасів представлені матеріали експертизи, що вказують на відсутність складу злочину, а за обвинуваченням «у незаконному перетині державного кордону РФ» представлено низку доказів, що вказують на відсутність суб’єктивного боку злочину – відсутність наміру вчинення протиправного діяння.

Заслухавши дебати сторін, «суд» пішов у дорадчу кімнату для винесення вироку. Оголошення вироку відбудеться 22 квітня о 13 годині.

Нагадаємо: