- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Путін на параді не оголосив війну Україні та мобілізацію

путин

Попри очікування, президент Росії Володимир Путін на параді в Москві під час своєї промови не оголосив війну Україні. Також нічого не сказав про можливу загальну російську мобілізацію.

Путін звинуватив у війні Росії проти України західні країни.

Зокрема, США та всі країни НАТО.

Він повторив мантру російської пропаганди про «неонацистів» в Україні, згадав події 2 травня 2014 року в Одесі, заявив, що «рф була змушена завдати удару».

Прессекретар президента рф Дмитро Пєсков заявив, що повітряну частину параду в Москві було скасовано «через погодні умови». Проте 9 травня у Москві сонячно, судячи з прямої трансляції з Червоної площі.

путин

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter