- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

Зеленський передав у Раду укази про продовження дії воєнного стану та мобілізації в Україні

Президент Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді продовжити майже до кінця літа термін дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації в Україні.

Відповідні проєкти законів опубліковані на сайті Верховної Ради.

Зокрема, у проєкті закону №7389 про затвердження указу президента «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» глава держави пропонує продовжити дію воєнного стану на 90 діб із 25 травня, тобто до 23 серпня 2022 року.

Також у проєкті закону №7390 Зеленський пропонує продовжити строк загальної мобілізації в Україні із 25 травня на ще 90 днів.

Тексти законопроєктів про продовження дії воєнного стану та терміну загальної мобілізації направили на розгляд комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Як повідомлялось, 15 березня Верховна Рада законодавчо затвердила указ президента про продовження терміну дії воєнного стану в Україні з 5:30 26 березня ще на 30 діб – до 25 квітня. 20 березня президент Володимир Зеленський підписав закон про продовження воєнного стану в Україні ще на 30 днів.

21 квітня Верховна Рада продовжила дію воєнного стану в Україні ще на 30 діб – до 25 травня 2022 року.

Воєнний стан діє в Україні з 24 лютого через напад Росії.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter