- Центр журналістських розслідувань - https://investigator.org.ua/ua -

План відбудови України: організації підписали Маніфест

Українські організації підписали Маніфест громадянського суспільства для оприлюднення на Конференції з відновлення України у Лугано.

«Відновлення інфраструктури, мирного життя в Україні має відбуватися за новими стандартами та бути внеском у стійкість нових інституцій. Тягар війни й пов’язаних страждань не повинен спонукати політичні еліти та частину суспільства до підтримки авторитарних систем управління та пошуку популістських рішень. Наша сучасна історія переконливо демонструє, що у критичні моменти наші партнерства й наші державні інституції мають бути посилені включеністю громадянського суспільства, мережевих ініціатив, волонтерських груп, приватної ініціативи, чий внесок робить реформи сталими й запобігатиме відкочуванню назад. Тому, у всьому нашому розмаїтті й відмінності в поглядах, ми хочемо задекларувати спільні принципи та рамку для майбутнього, заради якого мільйони українців щоденно ризикують власним життям», – йдеться в маніфесті.

Маніфест підписали: Центр громадянських свобод, Євромайдан SOS, Центр протидії корупції, «Пласт», Громадянська мережа «Опора», Рух «Чесно», Міжнародна агенція змін, Фундація DEJURE та інші.

Також було озвучено критерії майбутнього устрою та відбудови України:

1. Україна є державою з європейською ідентичністю, яка поділяє спільні цінності та історію з іншими європейськими націями та вважає себе частиною європейської родини.

2.Україна є представницькою демократією зі змагальним політичним процесом, змінюваними у правовий спосіб політичними елітами, чесними та вільними виборами, свободою слова та незалежними медіа, захищеними правами людини, спроможним місцевим самоврядуванням.

3. Україна є відкритою ринковою економікою з рівними правилами гри та мінімальним, обмеженим законом втручанням держави.

4. Україна є захищеним простором для розвитку української та кримськотатарської культур та присутнього розмаїття різних культур та ідентичностей.

5. Українці включені в процес прийняття рішень щодо свого майбутнього на всіх рівнях. Будь-який процес ухвалення рішень є прозорим та партисипативним. Рішення обговорюються та ухвалюються з урахуванням довготермінових наслідків.

6. Ніхто не має монополії на рішення, що стосуються усіх. Громадянське суспільство є важливим способом участі громадян у суспільному житті. Держава та місцеве самоврядування відкриті до взаємодії з громадянським суспільством.

Червоні лінії, перетин яких «неприйнятний за жодних умов, оскільки тягне за собою екзистенційні ризики для України та українців»:

1. Втрата державної незалежності та територіальної цілісності, депортація громадян, відмова від захисту прав людини.

2. Заморожування чи відкладення конфлікту, яке дозволить Російській Федерації відновитися й посилитися для продовження війни проти України чи створити перепони у розвитку для України.

3. Знищення чи утиски ідентичності, культури, мови, прав та свобод громадян.

4. Демонтаж демократичних інститутів, систем стримувань та противаг, відмова від демократичного процесу чи маніпуляція ними.

5. Посилення державного втручання в економіку.

6. Зменшення прозорості державного управління, розширення практик, що породжують корупцію.

7. Відмова від європейської та євроатлантичної інтеграції.

Пріоритетні завдання для розвитку України:

1. Відновлення та посилення національної безпеки, в тому числі через вступ досистеми колективної безпеки.

2. Відновлення та захист людської безпеки, в тому числі від тоталітарної спадщини радянських практик в українській політичній системі; створення умов для повернення громадян, які були вимушені покинути свої домівки або були депортовані чи полонені.

3. Захист та розвиток демократичної системи управління, політичних прав і свобод громадян.

4. Встановлення верховенства права, створення незалежної і доброчесної системи правосуддя, ефективної та справедливої системи органів правопорядку.

5. Цілісний розвиток людського капіталу, модернізація системи освіти й науки, загоєння історичної травми, зростання поваги до гідності людини.

6. Захист прав власності та заохочення приватної ініціативи у розмаїтті її проявів, створення умов для вільного розвитку підприємництва.

7. Розвиток місцевого самоврядування та субсидіарності в державному управлінні.

8. Відновлення населення та природного середовища понад історичні показники, модернізація економіки та інфраструктури, європейська інтеграція.

Маніфест громадянського суспільства 2022

У понеділок, 4 липня, у швейцарському місті Лугано стартує масштабна Міжнародна конференція з відновлення України. Конференція відбудеться 4−5 липня. У конференції візьмуть участь представники 40 країн і 18 організацій.

Очікується, що з відеозв’язку на конференції виступлять президент України Володимир Зеленський і перша леді України Олена Зеленська. Вона відкриє панель про соціальне відновлення країни.

На конференції представники України запропонують масштабний план відновлення Україна-24. Як писало агентство Bloomberg, документ містить близько 2000 сторінок.

У плані визначено широкий перелік проєктів у галузі інфраструктури та безпеки, інвестицій у клімат і цифрову економіку, а також диверсифікацію енергетичних ресурсів.

Також агентство повідомляло, що офіційні особи Євросоюзу заявили про внесення для реалізації плану відновлення України 500 млрд євро ($ 523 млрд).

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter